שיחה עם מעצב הפונטים דייב קרוסלנד

Some rights reserved by prokoudine

דייב קרוסלנד הוא מעצב פונטים בוגר תוכנית המאסטר לעיצוב טיפוגרפי ברדינג. התיזה שלו היה הפונט Cantarell – פונט מסך בארבעה משקלים, מותאם לגדלים קטנים מאוד ומשוחרר תחת רשיון שימוש פתוח. דייב הוא טיפו-גיק רציני וכפעיל תרבות חופשית עושה הרבה לקידום יצירת פונטים משוחררים. דייב עובד בגוגל בפרויקט ה-Google Font Library וחלק משמעותי מהעבודה שלו שם מוקדש לקידום יוזמות כמו שלנו.

בשיחה שלנו עם דייב ניסינו להבין איפה עומד נושא הפונטים למסך ומה הם הדגשים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון בעיצוב פונט כזה. היה לנו חשוב להבין מה הם השיקולים לתהליך ה"הינטינג" (hinting) שאמור לעזור לפונטים להתרנדר יפה לפיקסל בגדלים קטנים ומה הנחיצות שלו בכלל. השיחה היתה מאוד פותחת עיניים. בעיקר שמחנו לשמוע את דייב אומר:

"Font Hinting is a legacy issue"

תהליך ה"הינטינג" הופך לפחות ופחות רלוונטי כיוון שהפתרונות עוברים לצד של רינדור חכם של מערכות ההפעלה. עם זאת היבט חשוב ומטריד הוא ההבדלים בין הדרכים בהן מרנדרות את הפונט מערכות הפעלה שונות. מה שמתקבל הוא חוסר עקביות משמעותי בנראות הפונט בין מסך למסך.

יש עוד הרבה מקום למחקר על בסיס השיחה הזאת, אנחנו נתייחס להיבטים שונים של מה שדובר כאן בפוסטים בהמשך. בנתיים הקשיבו לשיחה המלאה:

Conversation with Dave Crossland about screen fonts by mushon

תגובה אחת על הפוסט “שיחה עם מעצב הפונטים דייב קרוסלנד

כתיבת תגובה