אָלֵף, תתחדשו…

alef-siteהגופן באויר, זמין להורדה ב: alef.hagilda.com. תתחדשו!

*אגב, אנחנו מאוד נשמח לשמוע על (ומדי פעם גם לפרסם) אתרים חדשים שעושים שימוש ב"אלף". פתחנו תיבת אימייל לצורך העניין: alef (at) hagilda.com. נשתמע!

14 תגובות על הפוסט “אָלֵף, תתחדשו…

 1. קודם כל, תודה על המאמץ וההשקעה.
  אני לא מהתחום ואינני מבין גדול. אבל אני חובב של השפה עברית ושמח להשתמש בפונט שיכול להחליף את הדבר הנורא הזה שנקרא "אריאל" המבזה את האות העברית.
  אני מתחיל להשתמש בו, ואשמח לדעת למי אפשר לשלוח פדבקים בתקלות שונות שבהם אתקל.
  כמו כן, איפה אפשר יהיה להוריד עדכונים לפונט?
  הערה ראשונה, שימו לב, שהסימן % מופיע גבוה יותר מהספרה אליה הוא מוצמד. מה יוצא עיוות של השורה.

  שוב תודה,
  ובשמחות.

 2. פינגבאק: "אות ועוד" – מגזין designer | הלשכה לטיפוגרפיה עברית

 3. תענוג ותודה רבה!
  צירפתי את ה-Alef, את ה-B.0.1 וגם את הפונט אין-שם (אולי פשוט לקרוא לו no-name או משהו דומה…) לשורת המועדפים – האינטרנט מעולם לא נראה ישראלי יותר ויפה יותר!
  שיניתי גם את הגדרות הגופן בכרום ואפשרויות אינטרנט במערכת ההפעלה, אבל לא נראה לי שזה השפיע על משהו.
  שיהיה בהצלחה רבה מול גוגל, עד אז נחזיק לכם אצבעות ונמשיך לשתף בפייסבוק.

  ועוד דבר…, לא הבנתי למה העמוד הזה ב-ARIAL… :-)

   • היי מושון – אתה צודק לגבי העמוד, אבל כל הפרטים שאני ממלא והתגובה שאני כותב עכשיו הם באריאל, ורק אח"כ רואים אותם ב-אלף, אבל לא נהיה קטנוניים…

    אני מוציא גליון שבועי בשם "אור הזוהר" – מאמרים מהזוהר הקדוש על פרשת השבוע. עד עכשיו השמשתי בגוטמן רש"י לכותרות ובגוטמן קרן למאמרים עצמם, והחלטתי להחליף את הקרן ל-אלף (ואת הכותרות ל-שמוליק, אם כי זה לא קשור אליכם אני חושב). יצא מרענן, נקי, יפה מאד לטעמי, ועדיין שומר על האופי ה"יהודי" שרציתי – אתה מוזמן להתרשם בעצמך אם תרצה בקישור המצורף.
    http://or-hazohar.wix.com/or-hazohar#!gilayon/cobx

    ושוב, תודה רבה!

    • אוניקס, שים לב בבקשה שגופן "אלף" אינו הגופן החופשי היחיד ברשת, ואולי אפילו תרצה לשלב מספר גופנים כדי לאפשר הפרדה ברורה בין חלקים שונים במלל. נסה למשל את הגופנים של מיזם קולמוס, שהם נקיים ומקצועיים ויכולים להיות חלופה לא רעה לגופני גוטמן שמגיעים עם Microsoft Office.

     כמו־כן, בהתחלה חשבתי שכשאתה מתייחס לגופנים "אין שם" ו־B.0.1 אתה מתכוון למשהו אחר, אבל מדובר הרי בגרסאות מוקדמות של "אלף", ולכן אינני חושב שיש טעם שתמשיך להשתמש בהם כיום.

     כהערת אגב אכתוב שאינני מבין למה סטודנטים לעיצוב בוחרים בוחרים לא להפיץ את תוצרי הלימוד שלהם ברשת כגופנים חופשיים דוגמת כרמלה, ואני חושב שאולי אפילו מוסדות הלימוד צריכות לעודד אותם להפיץ אותם בחינם לטובת העשרת הטיפוגרפיה העברית המודרנית, ואולי אף לאסור עליהם להפיץ אותם לאחר סיום לימודיהם כמוצר מסחרי.

     מושון, למה באמת אין אלף פה בתגובות? מה שצריך להוסיף ל־CSS זה כדלקמן:
     textarea {font-family:'Alef' Serif;

     • תומר, את כל הפונטים של מיזם קולמוס הורדתי כבר, חוץ מיהודה שהורדתי עכשיו. במקביל באמת העפתי את רוב הפונטים שבאים עם הווינדוס, ממילא אני כמעט ולא משתמש בהם. האופיס מתחיל לקבל צורה בשעה טובה…., ותודה על העדכון לגבי שתי הגרסאות הישנות של האלף

כתיבת תגובה